Yolumuz Mustafa Kemal'in Yolu Rehmerimiz Bursa Nutku

HALK-LÄ°S_LOGO_YAN.png

Hakkımızda

Halkçı Liseliler kısa vadede lise öğrencilerinin sorunları üzerinde bir farkındalık oluşturmayı, uzun vadede sosyal demokrasi, birlik ve beraberlik kavramları üzerinde bilinç oluşturmayı hedefler. Bu amaçla kendisini “Gezi eylemlerinde ortaya çıkaran ve  5 yıldır kurucu iradeye sahip çıkılan eylemler ile yenilikçi, devrimci ve dinamik muhalefet kavramı üzerinde konumlandırır. Lise öğrencilerinin aydınlık ve ilerici bakış açısından istifade etmek, bununla beraber lise öğrencilerinin sorunları üzerine eğilmek Halk-Lis’in öncelikleri arasındadır. “Derslerimizdeki başarı mücadelenin başarısıdır.’’ diyerek yola çıkıyoruz. Sistem sadece alın terimizi değil; bütün hayatımıza göz koyuyor. Tek tipçiliğe dayatıyor. Zamına zam konulan bir hayatımız var. Gerici eğitim politikalarıyla, şifrelerle, kopyalarla, eşitsizliklerle gençlik ayağa kalktı. Bizler geleceğimizi çalan bu düzenden hesap sormaya, emeğimizin karşılığını almaya geliyoruz!

Halkçı Liseliler, anti-emperyalist bir örgüttür. Tam bağımsızlığımızı ve ulusal bütünlüğümüzü korumak adına en büyük görev biz liselilerdedir. En büyük görev emperyalizme karşı olan görevdir.Aydınlık Türkiye’nin ilerici, devrimci çocukları olarak gericiliğe, eşitsizliğe, hor görülmeye ve sistemin bütün dayatmalarına karşı bugünün çocukları yarınların umudu olarak mücadelenin en ön saflarındayız.

Bizler gençlik olarak, haksızlığa hücum edeceğiz. Ortalık karanlık. Siyahın hakim olduğu ülkemizde karartılmış günler yaşıyoruz. Karanlık, kuşatılmış sokaklarda gerçekleri arıyoruz kimi zaman. Ama yine de umut ediyoruz "motorları maviliklere süreceğimiz" aydınlık günleri. Karşı devrim saflarında Bugün Damat Ferit yok, ama O’nun Atatürk düşmanlığını bıraktığı yerden sürdürenler var. Bizler bugünün Namık Kemalleri, Tevfik Fikretleri, Telgrafçı Hamdi Beyleri, Tıbbıyelileri, İsmet İnönüleri, Bülent Ecevitleri, Deniz Gezmişler’ i ve en çokta Mustafa Kemalleriyiz!

Geleceğimize sahip çıkmalıyız!

Cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız!

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkeyi emanet ettiği Atatürkçü Gençler olduğumuzu göstermeliyiz.

Yolumuz Mustafa Kemal’in Yolu Rehberimiz Bursa Nutku!