Genel Başkan

HALK-LÄ°S_LOGO_YAN.png
71bb98fe-bc70-43dc-981d-a363f2133fca_edi

Yusuf Ali YILMAZ

15 Ağustos 2002 Yılında Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'ta dünya'ya geldi. Aslen Hatay’lı olan Yılmaz'ın babası Hatay Samandağ'lı 
annesi Hatay Arsuz'ludur. Babasının Suudi Arabistan'da gurbetçi işçi olması nedeni ile uzun yıllar Suudi Arabistan'da okudu.

Eğitimine ilk olarak ilkokul seviyesinde olan Arap eğitimi veren “Malik Fehd Hanşalila Evvel Medrese'de“ okudu. Daha sonra T.C. Riyad Büyükelçiliği ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türk gurbetçiler için açılan ve Türkçe eğitimi veren “T.C. Riyad Uluslararası Türk Okul'unda” devam etti. Okuduğu okulda zorunlu ders olan ileri seviyede “Fasih Arapça” "Arz Arapça" ve "Mahalli Arapça" dili eğitimi aldı. Yurtdışında babasının “Arap Baharı Ayaklanması” nedeni ile işlerinin kötüye gitmesinden dolayı ailesi ile baba ocağı Hatay'a kesin dönüş yaptı. 2013 yılında eğitimine Hatay'ın Antakya ilçesine bağlı “Antakya Gazi Ortaokulu'nda” devam etti. Lise eğitimine ise dönemin TEOG sınavı neticesinde Hatay'ın Defne ilçesine bağlı “Nimet Fahri Öksüz Anadolu Lisesi'nde” Turizm Otelcilik bölümü aşçılık alanında eğitimine başladı. Bu dönemde düşük seviyede “Rusça” dili eğitimi aldı. Turizm kenti Antalya'da 2 yıl aşçı olarak stajyerlik yaptı. 

Demokratik mücadelelere 2017 yılında Hatay'ın Defne İlçesine bağlı “Defne Halkçı Liseliler” kurucu İlçe Sekreteri olarak başladı. 2017 yılında “Defne Okul Meclis Başkanı” olarak görev yaptı. Daha sonra Defne İlçe Başkanlığı görevini dönemin kurucu Defne Halkçı Liseliler İlçe Başkanı'ndan yaşı gereği 14.11.2018 yılında devraldı. 2019 yılında “Defne Yerel Yönetim ve Gençlik Platformu'nda” Grup Başkan Vekili olarak görev yaptı. 13.03.2019 yılında “3.Dönem Hatay Halkçı Liseliler İl Başkanının” yaşı gereği istifa etmesi sonucunda  “Hatay Halkçı Liseliler İl Başkan Vekilli” görevi yaptı. 03.05.2019 yılında staj eğitimi için Antalya'ya gitme sebebinden dönemdeki “Defne İlçe Başkanlığı” görevinden istifa etti. Antalya’da bulunduğu vakit “Antalya Serik Halkçı Liseliler” ile iletişimli şekilde çalışmalar sürdürdü. 15.08.2019 yılında stajer eğitiminin hemen ardından Hatay’a geri dödüğünde4.Dönem Hatay Halkçı Liseliler İl Sekreteri olarak görev yaptı. 03.10.2019 yılında 4. Dönem Hatay Halkçı Liseliler İl Başkanının eğitim nedeni ile şehir dışına çıkmasıyla Hatay Halkçı Liseliler İl Başkan Vekilli görevi yaptı. 06.11.2019 yılında MYK kararı ile 5. Dönem Hatay Halkçı Liseliler İl Başkanı olarak görev yaptı ve İl Başkanlığı yaptığı bu dönemde "23 Ocak Gençliğin ve Geleceğin Buluşması" etkinliği gibi bir çok etkinlikle adını Türkiye'ye duyurdu, bu sebeple de 8 Kasım 2020 tarihinde İl Başkanlarının önerisi ile Halkçı Liseliler Genel Başkanı Olarak seçildi.11 Kasım 2020 tarihinde yapılan devir teslim ile Halkçı Liseliler Genel Başkanı olarak göreve başladı. CHP Lise Örgütleri Halkçı Liseliler Genel Başkanı olarak göreve devam etmektedir.